Бердичівська МГО інвалідів візочників СТИМУЛ

П`ятниця, 12.04.2024, 15:54

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | ТЕРМІНИ І ВИЗНАЧЕННЯ | Реєстрація | Вхід

ДОДАТОК Б

(довідковий)

ТЕРМІНИ І ВИЗНАЧЕННЯ

 

Адаптація - пристосування до нових умов, тут: пристосування середовища життєдіяльності, будинків і споруд з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

Візуальні засоби інформації - тут: носії інформації у вигляді помітних зором текстів, знаків, символів, світлових сигналів і т.п., переданих у тому числі людям з порушенням функцій органів слуху.

Доступні для МГН будинки і споруди - будинки і споруди, у яких реалізований комплекс архітектурно-планувальних, інженерно-технічних, ергономічних, конструкційних і організаційних заходів, що відповідають нормативним вимогам щодо забезпечення доступності і безпеки МГН.

Інвалід - людина, що має порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму, у тому числі з ураженням опорно-рухового апарату, вадами зору і дефектами слуху, що призводять до обмеження життєдіяльності і викликають необхідність його соціального захисту.

Ліфтовий хол - спеціальне приміщення, розташовуване біля входу до ліфта.

Маломобільні групи населення (МГН) - люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До маломобільних груп населення тут віднесені: інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого віку (похилого віку), люди з дитячими колясками і т.п.

Перекладач жестової мови (сурдоперекладач) - фахівець, що здійснює переклад звукової інформації на мову жестів для глухонімих і людей з дефектами слуху.

Пожежобезпечна зона - частина будинку, споруди, протипожежного відсіку, виділена протипожежними перешкодами для захисту людей від небезпечних факторів пожежі протягом заданого часу (від моменту виникнення пожежі до завершення рятувальних робіт), забезпечена комплексом заходів для проведення евакуації і рятування.

Смуга руху - частина пішохідного шляху, призначена для руху в один ряд в одному напрямку.

Шлях руху - пішохідний шлях, використовуваний МГН, у тому числі інвалідами на кріслах-колясках, для переміщення по ділянці (доріжки, тротуари, пандуси і т.д.), а також усередині будинків і споруд (горизонтальні і вертикальні комунікації).

Система засобів інформації (інформаційні засоби) - тут: сукупність носіїв інформації, що забезпечують для МГН своєчасне орієнтування у просторі, що сприяють безпеці і зручності пересування, а також інформують про властивості середовища життєдіяльності.

Спеціалізований елемент - тут: елемент, до якого (як до об'єкта нормування) ставляться специфічні вимоги щодо адаптації з урахуванням конкретного або сукупного дефектів здоров'я людини.

Текстофон - апарат для передавання, приймання і ведення діалогу по телефону інвалідами з порушеннями слуху в текстовому режимі. Апарат забезпечений клавіатурою і дисплеєм для відображення текстової інформації,

Тифлотехнічні засоби - засоби, що полегшують людям з вадами зору роботу і засвоєння інформації (магнітофони, диктофони, письмові прилади, друкарська машинка з шрифтом Брайля).

Тактильні засоби інформації - носії інформації, що передаються інвалідам по зору і сприймаються шляхом дотику.

Універсальний елемент - тут: елемент, що проектується з урахуванням можливого використання усіма категоріями населення, у тому числі МГН.

Елемент - складова частина чого-небудь, тут: архітектурний, технічний або механічний компонент ділянки, будинку або приміщення, наприклад, робоче місце, місце відпочинку, душ, телефонна кабіна, двері, керуючий пристрій, ручка, поручень і т.п.

Увійти

Меню сайту

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Опитування

Ваша оцінка нового дизайну сайту

Всього відповідей: 1

Відправка СМС

Друзі сайту

Статистика